PopisZloženie

Kyselina hyalurónová 0,2% (vo forme hyalurónanu sodného) je kľúčovou zložkou medzibunkového priestoru slizníc a kože. Dokáže naviazať až 1000-násobok viac vody ako sama váži – vytvára viskózny gél, čím prirodzenou cestou napomáha zvlhčeniu slizníc. Výraznou mierou podporuje regeneráciu tkanív, lieči mikrotrhliny sliznice a dokáže urýchliť hojenie pooperačných stavov. Je účinným antioxidantom – pri každom zápale v tele vznikajú voľné radikály, extrémne reaktívne molekuly schopné poškodiť tkanivo, predĺžiť a zhoršiť zápal; kyselina hyalurónová svojou schopnosťou vychytávať tieto radikály pôsobí protizápalovo.

Extrakt z rastliny Centella asiatica (Gotu Cola) priaznivo ovplyvňuje vývoj a metabolizmus spojivových tkanív. Podporuje epitelizáciu (vznik novej výstelky) rán a zvyšuje obsah kolagénu (základnej stavebnej bielkoviny). Má miernu antibakteriálnu, antivírusovú a protizápalovú aktivitu.

Extrakt z rastliny Chamomilla vulgaris (Rumanček pravý) je známy tým, že urýchľuje hojenie rán a zmierňuje tvorbu jaziev. Na kožu a sliznice má dezinfekčný a protizápalový účinok a tieto vlastnosti sú využité v zdravotníckej pomôcke IALUNA®.

Vitamín E (D,L – α tokoferol acetát) je prirodzený antioxidant, ktorý pôsobí protizápalovo urýchľuje regeneráciu tkanív. Vo farmaceutickom priemysle sa používa na zlepšenie biostability (chráni jednotlivé zložky preparátu pred ich znehodnotením) a biokompatibility (minimalizuje interakcie vo viaczložkových preparátoch) rôznych biomateriálov.